100TX to 100FX (SC) Media Converter ALLIED TELESIS AT-MC103XL-60
QUAN ĐIỂM TRONG KINH DOANH
SẢN PHẨM TỐT - GIÁ CẠNH TRANH - DỊCH VỤ HOÀN HẢO.
TOÀN THỂ NHÂN VIÊN CÔNG TY VIỄN THÔNG THÀNH PHỐ LUÔN LUÔN LẮNG NGHE & PHỤC VỤ KHÁCH HÀNG TỐT NHẤT.
6,000,000 VND (Chưa bao gồm VAT)
Thông tin kỹ thuật
- Half- & Full-Duplex operation.
- Transparent to 802.1Q packets.
- Rack-mountable using optional AT-MCR12, TRAY4, or TRAY1 chassis.
- Auto MDI/MDIX.
- MissingLink.
- Link Test.
- RoHS compliant.
- Multi-region power adapter, APAC only.
Thông tin chi tiết
- Auto MDI/MDIX.
- MissingLink.
- Link Test.
- RoHS compliant.
Đặc tính kỹ thuật
Model AT-MC103XL-60
Performance
Port type 100FX SMF (SC)
Cable distance 15 km
Optical  frequency 1310 nm
Status Indicators
Power Indicates power is applied to the converter
Link Indicates a valid receive link exists
Activity Indicates TX/RX on the port
ML Indicates MissingLink
Switches
ML - link Test Enable MissingLink
A/N Enable auto-negotiation
Packet Transmission Characteristics
Round trip delay 0.4µs maximum
Bit Error Rate (BER) <10-12
Electrical and Mechanical Approvals
EMC FCC Class A (MC104XL)
EMC FCC Class B
Safety compliant UL-Cul, CSA/CSA, NRTL, TUV, CE compliant
Power Characteristics
External power supply 120V AC, 60Hz (US model), 240V AC, 50Hz (European models)
Input supply voltage 12vDC
Max current 500mA
Power consumption 6W
Environmental Specifications
Operating temperature 0°C to 40°C (32°F to 104°F)
Relative humidity 5% to 95% (non-condensing)
Storage temperature -20°C to 80°C (-4°F to 176°F)